"

Zuzana Pavelková, žena, která skvěle sedí již 10 let

22. 10. 2019 , aktualizace: 31. 10. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Značka Marouk letos oslavila 10. výročí

Zuzana Pavelková je žena, ředitelka, obchodnice a majitelka značky Marouk. Značky, která je již 10 let synonymem pro kvalitní a zdravé sezení. Měl jsem tu čest osobně navštívit oslavu tohoto krásného podnikatelského výročí, jež se konalo v brněnské vile Löw–Beer.

Židle Marouk

Paní Pavelková, značka a prodejna Marouk je 10 let na trhu… a asi mi dají znalí za pravdu, že to vedete stále „lépe a radostněji“. Prozradíte nám recept na úspěšné podnikání?

Recept asi musí najít každý sám. 😉 Já za sebe můžu jen říct, že jsem firmě obětovala hodně moc svého času. Ale když člověka práce baví a je mu koníčkem, tak proč ne.

Židle Marouk

Základem portfolia značky Marouk jsou již jedenáctým rokem židle. Proč zrovna židle?

Navázala jsem na rodinnou tradici. Můj otec před více než 20 lety založil firmu na vybavování interiérů nábytkem a židlemi v jiném městě, dal mi možnost se v jeho firmě uplatnit jako obchodnice, ale k vedení firmy mne nepustil. A tak jsem si řekla, že to zkusím pěkně od nuly.

Víte, k názvu dnešního rozhovoru mě inspiroval ředitel Regionální hospodářské komory Brno pan Čeněk Absolon, který na oslavě 10. výročí prohlásil, že pokud by si měl jít někdy „sednout“, tak jedině na židli od Marouku! Předpokládám tedy, že v nabídce Marouku jsou i židle či křesla pro manažery a kanceláře.

Ano, umíme uspokojit jak potřeby domácností, tak především vybavit firmy, a to jak sedacím nábytkem od běžných administrativních pracovníků až po top management, tak je i vybavit kancelářským nábytkem – od návrhu až po samotnou realizaci.

Marouk židle

Ona ale není židle jako židle. Obzvlášť v dnešní době sedavého zaměstnání je – dle mé zkušenosti naprosto zásadní – na čem člověk, a to i několik hodin denně, sedí. Jak tedy vybrat to správné sezení? A kolik to správné sezení stojí?

V dnešní době internetu si lidi rádi vybírají z pohodlí domova, ale u výběru židlí preferujeme osobní vyzkoušení a odborné poradenství.

Běžný člověk si židli nekupuje denně, a proto neví, co všechno správná židle může umět.

U židle jsou důležité pohyblivé prvky – např. sedáku a opěráku, aby se židle mohla přizpůsobit více postavám, ale to uživatelé e-shopů většinou vůbec neví a pak se diví, že jim židle z obrázku nesedí.

Co se týče ceny, je to různé. Rozhodně neočekávejte od židle za 2 tisíce nějaké zázraky. Kvalitní a ergonomickou židli však u nás pořídíte do 10 tisíc. Chcete-li či potřebujete přímo zdravotní židli, pak počítejte s investicí kolem 20 tisíc korun.

Marouk Židle Brno

Nejhorší jsou cenové limity nákupčích či ekonomů, kteří vidí za nákupem židlí pro své zaměstnance jen číslo. Židle je pro kancelářskou práci stejně důležitá jako počítačové vybavení (SW, HW) a do toho se mnohdy dá víc než do správného zdravého sezení.

Značka Marouk, kromě tradiční kamenné prodejny, provozuje také úspěšný e-shop kupzidle.cz. Liší se nabídky vašeho e-shopu od toho, co si může zákazník vyzkoušet v prodejně?

Náš e-shop se více soustředí na levnější produkty, které jsou lidé ochotni na internetu bez fyzického vyzkoušení zakoupit. Na prodejně máme velký výběr zakázkových židlí a zdravotních, ke kterým je potřeba již podat vysvětlení a vybrat pro každou postavu to pravé, s čímž vám náš proškolený personál ochotně poradí. S tím souvisí také naše služba zdarma – a to, že zapůjčíme židli zákazníkovi na pár dní domů či do kanceláře k vyzkoušení.

Když se řekne v Brně „Marouk“, asi každého napadne: To jsou ty židle na Cejlu! Proč jste pro svůj obchod zvolila právě tuto lokalitu?

Začínali jsme v roce 2009 v době ekonomické krize a báli jsme se každé vynaložené koruny, kterou bylo i nájemné. Oslovil mne inzerát: Levný nájem. A tak jsme do toho šli. Byl to malý 50 m² obchůdek na Cejlu. Když jsme postupně rostli, objevil se v r. 2012 volný prostor – opět na Cejlu – v zatáčce u Alberta. A tak jsme to zase vzali, protože nám vyhovovala dostupnost centru a možnost parkování u Alberta. A jsme zde dosud, protože si na nás už zákazníci zvykli.

Židle Marouk

Když projíždím Cejlem, musím konstatovat, že se to tady za poslední roky opravdu spravilo. Jak je to u vás s parkováním?

Naproti Albertu v areálu Polymeru, kde máme výdejní sklad (na ul. Tkalcovská 2), máme 2 parkovací místa pro nás a naše zákazníky anebo před Albertem, kde lze na 2 hodiny zdarma zaparkovat a při tom si i dobře nakoupit.

Blíží se nám období Vánoc… a vím, že to je u vás v Marouku pěkný frmol. Jak jste na to připravení?

Oproti minulým rokům jsme se předzásobili zvýšením množství židlí na sklad, abychom uspokojili zákazníky, kteří si chtějí židli odnést hned a nechtějí čekat na židli, která by šla do výroby.

Připravujete pro zákazníky letos něco speciálního?

Letos jsme rozjeli školení zdravého sezení přímo u zákazníka. Je to velmi zajímavá zkušenost. Stane se, že zákazník živelně nakoupí různé židle do kanceláře, ale nikdo je neumí ovládat a ani neví, jak si je správně nastavit.

Naše zákazníky naučíme jejich židle ovládat a nastavíme jim správně jejich pracoviště. A pokud potřebují, uděláme jim také návrh řešení na další dovybavení. Děláme tak ve firmách osvětu zdravého sezení, což mi dělá radost a dává naší práci smysl.

Paní Pavelková, přeji Vám mnoho úspěchů a minimálně dalších 10 let skvělého sezení.

Marouk židle Brno

 

 


Jinde na SrdceMoravy