"

S Monikou Chasákovou o tom, jak sportem podporovat dobré věci

23. 10. 2019 , aktualizace: 12. 11. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Charitativní závod „Modrý hroch na dračí lodi“ oslavil letos kulatiny!

Na Brněnské přehradě se letos konal již 5. ročník charitativního závodu dračích lodí MODRÝ HROCH NA DRAČÍ LODI, který pro vás společně připravují Nadační fond Modrý hroch, Fan Club HC Kometa Brno a největší organizátor závodů dračích lodí v ČR – brněnská společnost Torrsen Sports.

,,Závodů dračích lodí se mohou zúčastnit sportovci, firmy, přátelé, prostě všichni, kteří si chtějí zazávodit a podpořit dobrou věc. Výtěžek je vždy cíleně směřován na konkrétní děti po těžkých úrazech,“ řekla k akci paní ředitelka Monika Chasáková.

Zeptali jsme se paní ředitelky: Jaká byla cesta od myšlenky charitativního závodu až po jeho samotnou realizaci?

Paní ředitelko, dračí lodě – finanční dary pro děti po těžkých úrazech – skvělá akce, která zaznamenává rok od roku větší zájem závodících posádek i návštěvníků. Jak se to tak celé potkalo?

Již dlouhodobě sami organizujeme různé sportovní charitativní akce, a proto mě velmi zaujal charitativní projekt „Sportovci pomáhají“, který vznikl v roce 2013 na pomoc chlapce trpícího svalovou dystrofií. Když jsem před několika lety poprvé viděla na Brněnské přehradě velké závody dračích lodí, tak mě hned napadla myšlenka zorganizovat také vlastní závody pro děti, které potřebují naši pomoc.

Před pěti lety jsme uspořádali se společností Torrsen Sports první, menší závod dračích lodí a vyzkoušeli si tak neopakovatelnou atmosféru této akce. Na základě této zkušenosti jsme se spojili také s Fan Clubem HC Komety Brno, abychom společně uspořádali 1. ročník specifické charitativní akce pod názvem MODRÝ HROCH NA DRAČÍ LODI, která by vždy cíleně podpořila konkrétní děti po těžkých úrazech.

Modrý hroch na dračí lodi

Můžete nám také přiblížit poslání vašeho nadačního fondu?

Nadační fond Modrý hroch pomáhá konkrétním dětem po těžkých úrazech, ale stará se také o dětské pacienty přímo v nemocnici, a to například v rámci zábavných programů a volnočasových aktivit. Prioritním cílem fondu je kromě materiální pomoci v podobě nových nadstandardních přístrojů, lůžek a vybavení pro volný čas, také rozšíření možnosti společné hospitalizace rodičů s dětmi.

Další prostředky věnujeme do osvěty a prevence dětských úrazů mezi širokou veřejnost. V posledních letech stále více podporujeme konkrétní dětské pacienty po velmi těžkých úrazech a pomáháme jim při jejich návratu do běžného i sportovního života.

„Svou pomoc dále cíleně rozšiřujeme do dalších měst a nemocnic v rámci celé České republiky.“

Jak mohou konkrétně lidé, firmy či sportovci podpořit akci?

Naše závody dračích lodí jsou vhodné pro firemní, sportovní i amatérské (FUN) posádky, které budou moci závodit na malých dračích lodích pro deset pádlujících a 1 kormidelníka.

Samotnou akci je možné podpořit v rámci startovného. Na avizovanou podporu konkrétních dětí po úrazech pak věnujeme i část ze zisku z občerstvení či z prodeje dárkových předmětů a tomboly.

„Dalo by se říci: Ať budete závodit na dračí lodi, či si jen tak přijdete užít příjemný den v magické atmosféře bájných vodních draků, nakonec to vždy pomůže dobré věci.“

Modrý hroch na dračí lodi

Paní ředitelko, předpokládám tedy, že zůstanete věrni tradici závodů dračích lodí v Brně a již připravujete 6. ročník ;-)

Ano, připravujeme. :-)

Kdy to bude? A na co se již nyní mohou návštěvníci závodu těšit?

6. ročník je tradičně plánovaný na poslední červnovou sobotu – ta příští rok vychází na 27. 6. 2020. Pro návštěvníky i samotné závodníky připravíme opět bohatý doprovodný program. Děti se mohu těšit na tradiční malování na obličej, na možnost projížďky na pravé dračí lodi a další zajímavé atrakce. Pro dospěláky samozřejmě připravíme kvalitní občerstvení a užijí si společně s dětmi (jak pevně věřím ;-)) slunečný den na přehradě, koupání, a především závody dračích lodí.

„Naším přáním je, aby se na našich akcích skvěle bavili děti i dospělí.“

Modrý hroch na dračí lodi

A na jaké akce, kromě dračích lodí, byste pozvala naše čtenáře?

Odpověď: Určitě bych moc ráda pozvala především rodiny s dětmi na zajímavou akci Rodinný den na Kraví hoře, který se uskuteční v dubnu příštího roku, ale také na dětský a sportovní den v městské části Brno-Černovice. Samozřejmě budeme připravovat i další akce, proto doporučuji sledovat náš Facebook i webové stránky.😊

Děkuji za rozhovor. Přeji Vám i celému týmu sílu a nadšení do dalších let.

Na stránku Modrý hroch pokračujte ZDE


Jinde na SrdceMoravy