"

O HEZKÉM DOMOVĚ s Michalem Čechem

10. 01. 2021 , aktualizace: 13. 01. 2021 Sdílej na SrdceMoravy

1. Co si vybavíte, když se řekne domov?

Domov je pro mě místo, kam se rád vracím a kde se cítím příjemně. Vlastně je to nejlepší místo na světě, proto ho chci mít krásné, aby se mi v něm i nadále líbilo jako doposud. Při své práci se snažím tohoto docílit i u svých zákazníku.

2. Jak vypadají interiéry zákazníků předtím, než Vás osloví? Co lidé nejčastěji řeší?

Nejčastěji nás zákaznici oslovují s novostavbou rodinného domu nebo nového bytu a jejich interiéry jsou tedy úplně prázdné. Díky tomu máme volnou ruku s navrhováním nového interiéru a nemusíme se přizpůsobovat stávajícímu zařízení. V ideálním případě návrhy tvoříme již při výstavbě nemovitostí a máme tedy možnost upravovat umístění dveří, příček nebo určit přesné umístění vodoinstalací a elektro instalací. Nemusí se díky tomuto postupu následně dělat žádné kompromisy v návrhu a nedochází k přesekávání instalací a tím plýtvání prostředků.

Oslovují nás ale i zákazníci se stávajícím interiérem, kteří plánují rekonstrukce. Zde je navrhování odlišné v tom, že zákazníci mají většinou konkrétní představu, co chtějí změnit oproti původní dispozici, protože mají s daným prostorem zkušenosti. Zkrátka vědí, co jim chybí nebo s čím jsou spokojeni.

3. Který prvek by v ideální kuchyni neměl chybět?

Prototyp ideální kuchyně sice z různých studií existuje ale v žádném případě to nebude ideální řešení pro každého, protože každý má úplně jiné zvyky a potřeby, proto bude pro každého ideálním prvkem v kuchyni něco jiného. Pro někoho kávovar, pro jiného vinotéka. Snad jediným prvkem vhodným do každé kuchyně jsou asi všechny druhy výsuvných systémů. Například plno výsuvné zásuvky, výsuvné koše nebo výsuvné potravinové skříně. Tyto prvky jsou vyhledávány do malých i velkých kuchyní všeho druhu.

4. Jak začal příběh značky Hezký Domov?

Náš příběh začal už docela dávno, roku 1992, kdy si jeden šikovný truhlář Karel Kaláb, dnes už dědeček mých dětí, otevřel svoji stolařskou dílnu. Z počátku se firma Welle ing.Kaláb jak se původně jmenovala, věnovala renovaci dveří a postupně se během několika let rozšířila na výrobu nábytku a kuchyní. Jak firma rostla a rozšiřovala sortiment na celé interiéry dostala název, který ji vystihuje, a to Hezký Domov. Tuto značku budujeme už asi 8 let a snažíme ji dostát co nejlepšího jména na které zákazníci dobře uslyší.

5. Každý člověk má jiný vkus, jak to dokáže designér správně na vnímat? Máte na to nějaký trik? A z druhé strany, na co je třeba dávat si při výběru designéra pozor?

Zákazník si musí s designérem prostě sednout, najít si někoho s kým si rozumí. To je podle mě úplně nejdůležitější. Pokud se toto podaří, tak i já, jako designér daleko lépe vnímám jeho představy a požadavky. Vše je to hlavně o komunikaci.

Při výběru designéra bych ještě věnoval větší pozornost jeho referencím a samotným realizacím. Každý máme nějaký styl a pokud se mi realizace od nějakého designéra nelíbí, tak není velká šance, že se domluvíte. Pokud se tedy oboje potká máte skoro vyhráno.

6.Co vše obnáší návrh a realizace nového interiéru?

Prvním a nejdůležitějším krokem pro návrh je seznamovací schůzka a zjištění potřeb zákazníka. Na této schůzce se právě rodí celá dispozice a design interiéru, který se i nadále vyvíjí a piluje. Jakmile se podaří návrh dotáhnout do zdárného konce je nutné vypracovaní rozpočtu a časový harmonogram. Tato část je časově náročná a zákazník ji mnohdy podcení, protože tyto konzultace a kreslení návrhů jsou na několik schůzek a mnoho dní kreslení a upravovaní výkresů a může se protáhnout na celý měsíc někdy i více a díky tomu se nemusí stihnout termín realizace, který si zákazník představoval. V ideálním případě je moje doporučení začít s návrhem minimálně 3 měsíce před plánovanou realizací.

Pokud se tedy vše dobře navrhne a správně zaměří už jen čekáte než se vaše kuchyně nebo nábytek vyrobí. Samotná montáž je potom už jen otázkou několika dní.

7. Proč si vás zákaznici zamilovali?

To je spíš otázka na ně samotné J za sebe mohu jen říct, že se snažíme individuálně přistupovat ke každé zakázce a potřebám zákazníka, a to se nám vyplácí v podobě mnoha stálých a spokojených zákazníků. V naší výrobě jsou zkušení a šikovní stolaři a i díky nim jsou naše výrobky kvalitní a dlouho vydrží a to v dnešní době velkou výhodou.

8. V čem jste jedineční, na co kladete důraz?

Není příjemnější pocit, než když přijde zákazník a řekne, že jsme mu před patnácti lety vyrobili kuchyň a nyní chce do nového domu kuchyň znovu od nás!

Chtěli bychom i nadále udržovat vysoký standart a neustoupit od zásad, kterých se držíme od začátku:

  • poskytovat stále kvalitnější služby našim zákazníkům
  • držet krok s dobou, sledovat trendy a nabízet to nejnovější, co na trhu je
  • vybudovat seriózní a spolehlivou společnost
  • být stále ti stejní lidé s tou stejnou představou a přístupem jako na začátku

Věříme, že se naše společnost bude i nadále pomalu rozrůstat a přesto zůstane takovou společností, jaká byla doposud – ryze českou společností s příjemným zázemím, kde se zákazník bude cítit jako u přátel a kam se bude i po letech s důvěrou rád vracet.


Jinde na SrdceMoravy