"

Nevěříte, že by žehlení košilí mohlo někoho opravdu bavit?

21. 10. 2019 , aktualizace: 11. 11. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Paní Dita Čermáková před dvěma lety založila v Brně vlastní společnost naŽehlíme.cz a pustila se do oblasti podnikání, kterou si může usnadnit život snad úplně každý. Hlavně ale nesmíme zapomenout, že bez patřičné kulisy v podobě 2 589. dílu „Růžovky“ se tato činnost prostě kvalitně vykonat nedá! Nebo dá? Nebo je to vlastně všechno s tím žehlením úplně jinak?

Paní Dito, jste majitelkou značky naŽehlíme.cz. Je tedy zcela zřejmé, co je hlavní činností vaší společnosti. Dovolte mi, jako muži, se vás zeptat: vás to žehlení jako opravdu baví?

Těžko bych mohla podnikat v něčem, co mne nebaví, takže ano, žehlení mne baví. Vztah k žehlení jsem získala už při studiích oboru oděvnictví, tam jsme se nažehlili poměrně dost. ;-)

naŽehlíme.cz Dita Čermáková

Můžete, prosím, našim čtenářům přiblížit, jak vaše služba funguje?

Velmi jednoduše: telefonicky, nebo přes naše webové stránky objednáte odvoz prádla, který může proběhnout již následující den, poté jsme schopni vám již za 2 dny dovézt zpět vaše prádlo vyžehlené. Podotýkám, že prádlo je třeba mít vyprané, praní, alespoň zatím, nezajišťujeme.

Zajímalo by mě: Jaká je hodnota minimální objednávky?

Minimální hodnota objednávky činí 550 Kč.

A to jako včetně dopravy?

Ano, cena služby zahrnuje i dopravu, tedy odvoz a dovoz, a to v rámci celého Brna.

naŽehlíme.cz

Kdo je takový váš typický klient?

Zaprvé je to muž, který často nosí košile, typicky na manažerské pozici, či přímo jednatel firmy. Ale máme i klienty z řad politiků, lékaře, nebo třeba houslistu, tedy muže nejrůznějších profesí.

„Košile nosím každý den. A i když si je zvládnu vyžehlit sám, firma a další podnikatelské aktivity jsou časově tak náročné, že na žehlení mně prostě nezbývá čas. Tak jsem rád, že se mi o vyžehlení košil postarají v naŽehlíme.cz“, řekl o službě naŽehlíme.cz majitel reklamní agentury pan Petr H.

A zadruhé?

Za druhé je to (jeho) žena. Která se stará o to, aby měl nejen její muž, ale i ona sama, či její děti, vyžehlené prádlo a co na sebe. :-)

„Pracuji jako zdravotní sestra a zároveň se věnuji svému kosmetickému studiu. Volný čas trávím aktivně se svojí rodinou. Namísto žehlení prádla raději podniknu něco s dcerami, anebo si jdu zaběhat, proto využívám již druhým rokem služby naŽehlíme.cz", pochvaluje si služby paní Čermákové zdravotní sestra paní Radka P.

Prozradíte nám, co žehlíte nejčastěji a jak dlouho to vlastně trvá?

Nejčastěji žehlíme právě ty košile. Vyžehlení jedné košile nám zabere řádově několik minut, ale někdy i 10 minut, záleží hlavně na materiálu, ale také na tom, jak bylo s košilí nakládáno po jejím vyprání a jak moc je pomačkaná. Pokud bychom u toho sledovali onu „Růžovku“, tak čas odhaduji na zhruba 20 minut. :-)

Paní Dito, vím, že jste před založením vlastního podniku několik let působila na manažerských pozicích. A letos značka naŽehlíme.cz oslaví již druhé výročí! Co bylo tehdy tím hlavním impulsem začít samostatně podnikat?

Uvědomila jsem si, že v zaměstnání vždy budu muset některé věci dělat tak, jak se mi úplně nelíbí, takže vlastní podnikání, ve kterém bych navíc mohla využít svých dosavadních zkušeností, bylo v danou chvíli pro mne v podstatě jediným řešením.

Vaše služby tedy dnes využívají muži i ženy. Proč myslíte, že vám volají i ženy?

Myslím, že nároky na dnešní ženy jsou často dost vysoké. Očekává se od nich, že zvládnou starost o děti, domácnost a k tomu práci na plný úvazek. Sama vím, jak těžké je to skloubit a že stihnout všechno zkrátka vždycky nejde. Takže jakoukoliv pomoc, třeba právě s žehlením, ženy prostě uvítají. Ostatně která žena by raději nevěnovala čas své rodině, nebo sama sobě, namísto žehlení prádla? 

„Vezměte si ten čas, milé dámy, který ušetříte,“ říká paní Dita Čermáková, majitelka značky naŽehlíme.cz.

naŽehlíme.cz

Odkud jsou vaši klienti a klientky?

Naše služba funguje v rámci Brna, ale máme řadu klientů i z okolí Brna – třeba z Kuřimi – kteří nám prádlo do Brna vozí.

Paní Dito, dovolte mi ještě závěrečnou otázku… myslím na ni po celou dobu našeho rozhovoru. Co je v naŽehlíme.cz takový ten bestseller = co je opravdu nejtěžší vyžehlit?

Obecně se některé materiály, ale i střihy, žehlí hůře. S čím se ale potýkáme častěji, jsou přesušené, pomačkané košile, které je třeba perfektně vyžehlit tak, aby byl náš klient spokojený. Ale my to děláme rádi, protože nás to zkrátka baví!

Děkuji Vám za rozhovor.

Foto: Petra Netuka

Na stránku naŽehlíme.cz pokračujte ZDE

 


Jinde na SrdceMoravy