"

Do Velkého Špalíčku na vafle, lívance nebo palačinky

15. 06. 2020 , aktualizace: 11. 07. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Libor Souček je majitel brněnské provozovny Waf-Waf, podnikatel a optimista, jak sám o sobě s radostí říká. Také sportovec, pejskař a pro mě především chlap, který se nebojí žádné práce a žádné výzvy, kterou mu život přinese.

Waf-Waf brno

Libore, odkud čerpáš svůj neutuchající optimismus?

Ten asi pramení z poznání, že není třeba se bát chyb.

Jak tomu mám rozumět?

Za svůj život jsem těch chyb nasekal opravdu hodně. Abych se s tím vyrovnal, přivedlo mě to na duchovní cestu a k meditaci. To byly chvíle, kdy jsem pochopil, že dělat chyby k životu patří. A ty chyby že tě učí a posouvají. Jen je třeba se z toho opravdu poučit, napravit škody a jít dál.

Ty sám jsi živoucím důkazem toho, že to, co říkáš, nejsou jen nějaká klišé, ale že to opravdu funguje. Jsi úspěšný podnikatel. Právě spolu sedíme ve Velkém Špalíčku ve tvé brněnské pobočce Waf-Waf se zaměřením na vafle, palačinky a lívance. To je svatá trojice a pilíře Waf-Waf, kterým se snad ani nedá odolat 😉 Jak tě vůbec napadlo otevřít zrovna provoz s těmito dobrotami?

Když jsem úspěšně rozjel svoji první firmu, přemýšlel jsem, kam se dál posunout. Hledal jsem novou výzvu a objevil jsem franšízu Waf-Waf. Na setkání se zakladateli Waf-Waf, kteří jsou přibližně stejně staří jako já, jsme si padli do noty – zjistili jsme, že máme podobné zájmy, podobný pohled na svět. Výsledkem je naše brněnská vaflárna – první franšíza mimo Prahu. Tam v té době fungovaly dvě, dnes má ale Praha již tři provozy Waf-Waf.

Waf-Waf Brno

Co ve Waf-Waf hosty čeká?

První dojem je velmi důležitý, proto je celý koncept včetně interiéru vaflárny laděn do veselých a pozitivních barev. Hned u vstupu se díky příjemnému prostředí naši hosté naladí na pozitivní atmosféru Waf-Waf. Pak už si jen stačí vybrat něco dobrého z našeho stálého lístku, nebo si vytvořit vlastní originální kombinaci, jejímž základem jsou vafle, lívance nebo palačinky.

Všechno, co si u nás objednáte, je z velmi kvalitních surovin, a to jak z lokálního trhu, tak třeba ze sousedního Rakouska či Německa. Právě důraz značky Waf-Waf na kvalitu všech výrobků byl ten moment, který rozhodl o tom, že do toho půjdu a otevřu v Brně vaflárnu.

Pamatuji si, že když jsem vůbec poprvé v Praze ochutnal produkty Waf-Waf, byl jsem z toho opravdu nadšený! A to jsem hned vyzkoušel variantu na sladko i na slano! Do té doby jsem byl přesvědčený, že lívance mé babičky nic na světě nepřekoná.

Waf-Waf Brno

A překonalo?

Musím uznat, že překonalo. Ty recepty máme prostě ve Waf-Waf vychytané.

Jaká je tvá nejoblíbenější kombinace?

Dlouho to byl BEEFWAF, což je slaná vafle s trhaným hovězím. Poslední dobou se ale snažím maso ve svém jídelníčku omezovat. Asi i proto si poslední dobou užívám základ naší nabídky, kterým je WAFREO. U jídla platí, že v jednoduchosti je krása, a právě pro tu vyváženost chutí je pro mě WAFREO jasným favoritem a doporučuji ho také všem svým známým 😉

Tím jsi mě právě odpověděl na to, zda je Waf-Waf připraveno pro vegetariány?

Určitě ano. Je tady moře možností, jak si vytvořit vlastní kombinaci se základem naslano, nebo využít nějakou dobrotu z naší sladké nabídky.

Zmínil jsi, že si hosté mohou vybírat ze stálého lístku, nebo si mohou vytvořit vlastní originální kombinaci. Můžeš to trochu rozvést?

Tajemstvím naší kuchyně jsou originální recepty na těsta. Jiné těsto se používá na vafle, jiné na lívance či palačinky. Host si může u nás vybrat již z přednastavených kombinací – to jsou kombinace, které si vyzkoušeli majitelé během fungování v Praze, a jsou to také kombinace, které měly největší ohlas u jejich hostů. Ale pokud máte chuť experimentovat, můžete si na vafli či lívance poskládat vlastní kombinaci dobrot. To otvírá dveře nespočtu možností a chutí.

Waf-Waf Brno

Waf-Waf tak přímo vybízí své hosty ke kreativitě.

Přesně tak.

Když už jsme u těch kombinací – vím o tobě, že jsi již od mládí nadšený hokejista a nedávno jsi začal také trénovat budoucí hvězdy HC Komety Brno? Proč zrovna hokej?

K hokeji mě nasměrovala moje maminka, která mě už ve čtyřech letech přivedla na zimní stadion u nás v Teplicích, odkud pocházím. V Teplicích, v Ústí nad Labem a pak v Litvínově jsem hrával většinu své hokejové kariéry. V 15 letech, jak už to tak někdy bývá, jsem se chytnul špatné party a s hokejem byl na čas konec. Což považuji za jednu z oněch životních chyb, o kterých jsme spolu mluvili na začátku. Možná, že kdyby s námi byl tehdy táta, který by mi „vysvětlil“, jak málo toho vím v 15 letech o světě, mohlo být všechno jinak.

Přesto jsem v sobě nadšení pro hokej znovu objevil. To bylo v době, když jsem přestěhoval sem na Moravu a doma jsme přemýšleli nad sportem pro mého čtyřletého syna. Díky mým hokejovým základům jsme se šli samozřejmě nejdříve podívat na Kometu. Mladýmu se tam líbilo, tak tam zůstal a začal trénovat.

A k tomu trenérství?

To víš, nebavilo mě jen stát za střídačkou 😊 Tak jsem se začal zajímat o to, jak to v Kometě chodí, a jestli bych nemohl na tréninku nějak pomoci. A díky mým hokejovým zkušenostem jsme si s Kometou plácli. Dodělal jsem si trenérskou licenci a oficiálně jsem se přihlásil jako trenér mládeže.

Mě to s těma děckama totiž strašně baví a naplňuje. Možná proto, že u těch nejmenších zatím ani tak nejde o výsledky, nebo o to něco dokázat, ale spíš o to předat jim lásku k hokeji, pohybu obecně, a hlavně jim udělat na tréninku zábavu.

Bereš svého syna po tréninku na vafle?

To víš, že ano! A pak ho odsud nemůžu dostat 😊

Waf-Waf Brno

Když se kolem sebe rozhlížím, Waf-Waf vypadá jako ideální místo, kam mohou vzít i rodiče své děti.

Chodí sem rodiče s dětmi a často i babičky a dědečkové se svými vnuky. Navíc je Waf-Waf skvělé místo na rande! Nad námi je přece kino – užít si ve dvou dobrý film, před tím nebo potom si zajít na vafle nebo palačinky je myslím ideální scénář na příjemné odpoledne ;-)

Waf-Waf Brno

Libore, děkuji ti za rozhovor a přeji mnoho spokojených hostů.

Zaujalo vás? Pokračujte na:
web 
Facebook
Instagram


Jinde na SrdceMoravy