"

Aktivní dovolená s velkým autem z autopůjčovny GREY FOX v Brně

04. 03. 2020 , aktualizace: 10. 03. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

,,Ať už Vás čeká aktivní dovolená na horách, jarní najíždění kilometrů na kolech v Toskánsku nebo cesta na centrálu firmy v Německu s osmi kolegy, cestujte pohodlně a stylově ve vícemístných vozech," doporučuje pan Hanák, majitel autopůjčovny GREY FOX v Brně.

Co bylo impulzem pro rozjetí Tvé vlastní autopůjčovny?

Asi to dřív, nebo později napadne každého, potřeba osamostatnit se, být svým vlastním pánem. Vybudovat vlastní firmu, která mu poskytne finanční nezávislost a zajistí víc volného času. Někdo to v sobě udusí a dál chodí do práce a někdo se do toho po hlavě vrhne, aby záhy zjistil, že s tou finanční nezávislostí a volným časem to rozhodně nebude tak jednoduché, jak si to maloval. Já jsem zvolil druhou možnost, a protože se auty zabývám celý svůj profesní život, rozhodl jsem se pro autopůjčovnu.

Jak vlastně půjčování aut probíhá?

Vypůjčení auta je docela snadná a rychlá záležitost. Z nabídky vozidel na internetových stránkách www.greyfox.cz je možné vybrat auto, které bude nejlépe vyhovovat a rovnou spočítat konečnou cenu jeho pronájmu. Až na dlouhodobé (několikaměsíční) pronájmy jsou všechny tarify s neomezeným nájezdem kilometrů zdarma, tak bude stačit prosté vynásobení dnů pronájmu s příslušnou cenou.

V sekci podmínky je pak ke stažení smlouva o pronájmu se všeobecnými podmínkami a veškeré informace o tom, co je a co není součástí pronájmu. Maximum informací je tedy možné načerpat hned z internetu. Pokud vše vyhovuje, stačí jen vyplnit rezervační formulář konkrétního auta nebo rovnou zavolat a ověřit dostupnost vozu.

V čem je pro klienta výhodné půjčit si auto?

Většinou je to zcela pragmatické rozhodnutí. Více lidí v jednom autě znamená úsporu na palivu a poplatcích za auto druhé. Často také klienti využívají možnosti vyjmutí jedné či dvou řad sedadel, získají tak spoustu místa pro převoz zboží či jiného materiálu, a přitom stále cestují v pohodlném a hezkém autě. Během letních dovolených či v zimě, kdy často lidé cestují s celou rodinou či přáteli, je pak vícemístné auto způsob, jak si užít cestu společně.

Autopůjčovna Grey Fox

Renault Trafic Passenger je úžasné auto, s kterým je opravdu radost cestovat. Oproti jiným vozům v této kategorii je nesmírně prostorný díky své hranaté karoserii a přitom je jeho řízení velice příjemné. 8 až 9 pasažérů odveze bez problémů i s celou výbavou. Taková dovolená pak začíná už u vás před domem.

Vícemístné auto je na dlouhé cestování zkrátka ideální. V každodenním provozu a na cestách do práce Vám ale jeho rozměry nejspíš vyhovovat nebudou. Proto je výhodnější si jej půjčit jen, když ho potřebujete.

Tím se dostáváme k tomu, kdo je typický klient GREY FOXu?

Tohle záleží především na konkrétním ročním období. Léto je téměř výhradně obsazené dovolenkáři. Ostatní části roku jsou pak rozděleny mezi klienty cestujícími za zábavou či sportem a klienty, kteří potřebují půjčit auto kvůli své práci.

Takže běžnými klienty jsou vedle sportovců a dovolenkářů i firmy?

Ano. Firemní klientela dnes tvoří největší podíl. Využitím aut z půjčovny řeší potřeby svých zaměstnanců, kteří nemají přidělené vlastní firemní vozy. Moderní firmy z oblasti různých IT oborů pak mají v oblibě v letních měsících využívat takzvaných „remoteoffice“ někde na pláži a k tomu se jim hodí mé vícemístné vozy.

Někteří pak třeba jen řeší dočasné vyřazení vlastního auta z provozu, z důvodu náročnějšího servisu, či havárie. Důvodů, proč si půjčit auto v půjčovně, je mnoho.

Grey Fox Autopůjčovna

Zažil jsi za tu dobu, co autopůjčovnu provozuješ, něco, co Tě překvapilo nebo pobavilo?

Ne, že by mě to přímo pobavilo, ale co jsem skutečně netušil, je to, jak velká část dnešních mladých mužů využívá služeb autopůjčovny prostě z důvodu, že necítí potřebu vlastnit auto. Když jsem byl já ještě kluk, auto pro mě bylo nesmírně důležité.

Své první jsem si koupil už někdy v 17 letech, a i když to byl tenkrát už hodně starý Ford Escort, v docela hrozném stavu, byl jsem na něj nesmírně pyšný. Dnes je ale situace jiná. Moderní mladý muž s dobrou prací, bydlící i pracující v centru města, auto nemá. Využívá MHD a auto si půjčí, jen když ho potřebuje.

Děkuji za rozhovor a ať se Ti daří!

Na stránku autopůjčovny GREY FOX pokračujte ZDE nebo na www.greyfox.cz.


Jinde na SrdceMoravy