"

Vtipné kaše Věry Strnadové = chutné a navíc zdravé

06. 12. 2019 , aktualizace: 07. 12. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Na tvorbu Věry Strnadové narazíte spíše pod jménem Věruška. Věruška je spisovatelka, foodblogerka, přednáší na témata Komunikace s vlastním tělem, Cesta k sobě skrze jídlo a další, organizuje workshopy, učí, a především vaří Vtipné kaše. Tak jsme se vydali zapátrat, jak se ty Vtipné kaše dlouho vaří…

Vtipné kaše Věry StrnadovéVěro, jsou Vtipné kaše opět skladem?

S radostí můžu odpovědět, že ano.

Slibujete, že s pomocí vaší knihy její čtenáři vykouzlí během chvilky sladkou, či slanou kaši přesně podle svých potřeb. Jaké kaše se mohou s vaší knihou například naučit?

Například kaši z jáhel, quinoy, teffu, amarantu, rýže, polenty, je jich spousta, ale hlavní kouzlo tkví v zajímavých kombinacích jednotlivých surovin. Celá půlka knihy je naučná, takže tam čtenář(ka) načerpá informace o energii surovin a v receptech pak inspiraci.

Jakou kaši máte nejraději vy?

Momentálně mě baví střídat tři. Slanou uppamu ze špaldové krupice se zázvorem, sladkou ovesnou s mandlovým krémem a fermentovanou kaši na zalití z vloček a semínek obohacenou o sušené jedlé květy z mé zahrady. Posledně jmenovanou teď dokonce balím jako dárek ke každé objednávce. Nikde jinde nic takového neochutnáte 😊

Jste, mimo jiné, maminka od tří dětí. Mají i ony nějaké své favority?

Ovesná kaše jasně vede. Té nejmenší teď chutná i má kaše na zalití z ovesných vloček a semínek chia, slunečnice a dýně.

Pomáhaly vám vaše děti s přípravou vaší knihy?

Jistě. Tedy hlavně při konzumaci. 😊 Celá kniha je protkaná naší rodinnou atmosférou. Fotky jsme dokonce fotili u nás na zahradě a v domě.

Vtipné kaše Věry Strnadové

Kde se vlastně zrodil nápad takovou knihu napsat a vydat? A proč?

Nápad se zrodil u majitelky nakladatelství Smart Press, která mě oslovila. Já se její myšlenky chytila a kniha byla velmi rychle na světě. Kaše mě provází už mnoho let a knížka o nich je takovou třešničkou na dortu této mé cesty.

Jste také ambasadorkou ájurvédy. Co je to vlastně ájurvéda a jak ovlivnila recepty ve vaší knize?

Ájurvéda je prastará věda o životě, jejíž kořeny tkví v Indii. Je to velmi komplexní systém přístupu ke zdraví a kvalitě života celkově. Má mnoho částí a mě oslovuje zejména pohled na výživu. Málokdo třeba ví, že součástí ájurvédy je také jóga, tedy práce s energetickým potenciálem těla. 

Kdybychom to měli shrnout: Pro koho je kniha Vtipné kaše určena? Kdo si přijde na své?

Kdokoliv, kdo přemýšlí nad tím, co dává do úst. Nemusí to být jen nadšenec do kaší. Díky zpětné vazbě vím, že knížku si kupuje mnoho maminek s dětmi, ale také řada mladých lidí, kteří vnímají důležitost výživy, a dokonce ji objednávají rodiče svým náctiletým dětem. 

Vtipné kaše Věry Strnadové

Vtipné kaše mohou být jistě krásným a praktickým dárkem třeba na blížící se Vánoce. Na závěr tedy to nejdůležitější: Dá se kniha letos ještě objednat? 

Ano, dá se objednat přímo u mě i s věnováním a podpisem skrze stránky www.vtipnekase.cz .

Knížka Vtipné kaše i s věnováním a podpisem, včetně dárku v podobě kaše na zalití, stojí 319 Kč.

Vtipné kaše Věry Strnadové

Věro, děkuji Vám za rozhovor.

Na stránku Věry Strnadové pokračujte ZDE

 


Jinde na SrdceMoravy