"

Je to mužský rituál, který v Kentauru zažijete na vlastní kůži!

27. 10. 2019 , aktualizace: 28. 10. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Směřujeme pomalu k „Barber kultuře“?

Pane Hrubý, holičství jako řemeslo je tady od dob starého Řecka. U nás mělo svoji významnou tradici i za první republiky. Pak nastal úpadek. Proč myslíte, že právě v této době zažívá toto řemeslo svůj boom.

Dnes má šanci vše, co zpestří a okoření lidem život… zároveň je otevřená doba k návratu k tradicím a řemeslu.

I přes stále vzrůstající počet nově otevřených BARBER SHOPŮ v ČR je kolem tohoto fenoménu stále mnoho mýtů. Na které narážíte nejčastěji?

Je jich spousta, ale dva nejrozšířenější jsou bezesporu tyto: Hodně mužů vnímá Barber Shop jako místo určené výhradně pro vousáče. Druhým mýtem je plošné odsouzení Barber Shopů, protože jsou údajně pro metrosexuály a zženštělé chlapce. Jsou to nesmysly zakořeněné v neinformovaných lidech.

Kentaur Barber Shop Brno

Kdy byl vlastně otevřený první BARBER SHOP v ČR?

První Barber Shop už bude otevřen, myslím, devátým rokem a je to podnik v Praze.

Víte, kolik je BARBER SHOPŮ aktuálně u nás?

Odhaduji kolem stovky.

Jaká země je BARBER SHOPovou velmocí?

Nejrozšířenější to je v Americe, ale tam je Barber Shop kdejaké holičství. U nás se klade mnohem větší důraz na styl a celkový dojem, nejde jen o stříhání vlasů.

Směřujeme pomalu k „Barber kultuře“, která je v Anglii nebo v Nizozemsku – tam to má styl a silnou kulturu.

Jste také spoluzakladatelem 1. Českého klubu vousáčů. Jak to celé vzniklo?

Klub vousáčů byl založen v květnu 2014. A vzniklo to úplnou náhodou, když jsme se tři kamarádi vsadili, že se půl roku nebudeme holit. Všichni tři od té doby nosíme plnovous. 😊 Aktuálně máme kolem 13 tisíc aktivních fanoušků!

1. Český klub vousáčů

Pane Hrubý, jste také majitelem brněnského Barber Shopu Kentaur. Co byste vzkázal mužům, kteří stále ještě váhají s návštěvou BARBER SHOPU.

Váhání je zbytečné, dnes má každý možnost zkusit spoustu věcí a jednou z nich může být i návštěva Barber Shopu. Těžko se popisují pocity, které to ve vás vyvolá a zanechá. Stavte se k nám do Kentauru a prostě to zažijete na vlastní kůži! Navíc vás doma ještě žena 100 % pochválí. 😉

Děkuji Vám za rozhovor.

 

Na stránku KENTAUR Barber Shopu pokračujte ZDE


Jinde na SrdceMoravy