"

6. výročí The Cat Café... místa, kam byste měli zajít nejen na rande!

03. 12. 2019 , aktualizace: 06. 12. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Pane Řiháku, vaše kavárna letos slaví 6. výročí. V čem, a vy už můžete hodnotit, vidíte úspěch fungování každé kavárny či restaurace?

Já si myslím, že je to v nápadu, v myšlence, kterou ty lidi do té kavárny či restaurace přitáhnete. My tady v Černých polích toho musíme pro klienty udělat vždy o něco navíc, aby měli důvod se vracet.

Souhlasíte tedy s tím, že v Brně obecně, si podniky nadstandardně váží svých klientů právě proto, že brněnské podniky žijí primárně z toho, že se jim zákazníci vracejí.

Jednoznačně! To má však pozitivní dopad i na turisty – v Brně se staráme o všechny stejně.

Všiml jsem si, i co se týče recenzí na internetu, že jsou lidé dnes dost citliví na celkový pocit z návštěvy kavárny či takové restaurace… a v případě nespokojenosti se to nebojí dát najevo… a pustí to, jak se říká „do světa“.

Souhlasím, a je to dobře. Je to zpětná vazba pro každého majitele. My (majitelé) si můžeme hrát s interiérem, aby se zákazník cítil u nás příjemně, můžeme si hrát s jídlem, aby mu chutnalo, ale pak může celý dojem pokazit číšník, který zrovna nemá den a mračí se na vás hned u vstupu, a je všechno špatně.

Proto personálu říkám: Všechno musí fungovat dohromady. Jakmile vyjde něco z kuchyně špatně a vy budete hrát na hosta divadlo, tak to bude stejně nakonec špatně. Platí to i obráceně. Každopádně to neuhrajete.

Napadá mě, že taková restaurace či kavárna je vlastně takový týmový sport.

Je to hodně týmový sport. A hlavně ten tým musí fungovat, tahat za jeden provaz!

Vám se to daří. Jste na trhu již 6 let.

Zatím ano. Máme stálou klientelu. A lidé k nám také jezdí proto, že se tady dá pohodlně zaparkovat.

Vrátím se k té původní myšlence – s jakou jste The Cat Café otevírali? Já vím, že jste do toho šli s tím, že to tady bude, jak se říká, na vidličku a na dobrý kafe. Jak se to vlastně vyvinulo?

Původní myšlenka s mým společníkem byla: Otevřeme si kavárnu v retro stylu – jak říkáte na vidličku. Lidi si dají kávu a něco sladkého k tomu, salát, maximálně těstoviny.

The Cat café

The Cat café

Zákazníci k nám začali nejdříve chodit hodně na snídaně – hlavně na obchodní snídaně, takže jsme postupně navyšovali snídaňové menu. Pak se začali ptát – že by chodili na meníčka – tak jsme přidali meníčka. Pak jsme změnili část kavárny na restauraci, vyměnili i část sezení a přidali jsme více jídel. Dnes si pečeme i vlastní dorty!

Vy si pečete i vlastní dorty?

Máme vlastní paní cukrářku a vše si pečeme přímo tady. Zákazník si to u nás objedná, my mu to upečeme, připravíme a tady zase předáme. A lidi jsou mile překvapeni, že si to děláme sami… myslím, že je to pro hosty příjemné, že je vše od nás. Věřím, že i proto se pro dorty rádi vracejí.

Máte rád sladké?

Já mám sladké rád obecně. A kdyby naše paní cukrářka udělala třeba Honzovy buchty, udělala klasiku, tak to budu mít asi radši než její výborný Tiramisu, co teď máme nebo než ty různé skleničky ovocné, malinové… Musím ale říct, že všechno od naší paní cukrářky krásně vypadá i chutná!

The Cat Café

A co byste našim čtenářům ze sladkého doporučil? Kdyby se konalo nějaké neoficiální mistrovství Brna v zákuscích, co byste tam přihlásil?

Asi bych tam přihlásil náš sachr. Je to sice recept také z Rakouska, ale není to ten, který dostanete třeba ve Vídni. Ten náš není takový ten typicky nadýchaný sachr… náš je více čokoládový, potřený domácí meruňkovou marmeládou, kterou nám dělá moje maminka 😊. Takže ten bych určitě do mistrovství přihlásil.

Pane Řiháku, jak tak koukám kolem – Je to dobrý nápad jít do The Cat Café na rande?

Je to dobrý nápad! 😊

Já si to totiž taky myslím! 😊

The Cat Café

Jsme klidné místo, kde neprocházejí tisíce lidí. I když někdo může chtít místo na rande, aby koukal, jak procházejí davy lidí… ale pak už to není takové to romantické rande, kde budou koukat jeden na druhého.

Takže The Cat Café je tip na romantické rande?

The Cat Café je určitě tip na romantické rande. I když, když dnes vidím některé ty páry, tak mám pocit, že to, co si chtěli říct, si posílají v SMSkách. A to mne trochu děsí!

Kdybychom to shrnuli – můžeme tedy říct, že snídaně a oběd jsou u vás spíše business a večer romantika?

Přes týden určitě. O víkendech si zákazníci zvykli chodit také na snídaně. I celé rodiny…

The Cat Café

To je zajímavé. Myslel jsem, že se o víkendu, aby nemusely ženy vařit, chodí spíše na obědy… (?)

Lidi si na to zvykají více než dříve. Udělají si pohodu, dají si vajíčka, hemenex, něco sladkého, cokoliv…

Třeba váš sachr?

Třeba sachr! 😊

The Cat Café

Pane Řiháku, přeji Vám i kavárně spoustu spokojených hostů a také krásný advent.

 


Jinde na SrdceMoravy